Ще в перші дні варварського вторгнення російських окупантів в нашу країну Департамент охорони культурної спадщини разом з Київським науково-методичним центром по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій, громадськими організаціями, волонтерами та представниками бізнесу не гаючи часу розпочав роботу по захисту об’єктів культурної спадщини. Навколо пам’яток було встановлено захисні укріплення, пам’ятки обкладено необхідними засобами для убезпечення від пошкоджень та руйнації.
Нещодавні обстріли центральної частини нашого міста призвели до пошкодження будівель Музею Ханенків, Музею Шевченка, Будинку вчителя, жовтого корпусу Національного університету ім. Т. Шевченка та інш.
У цей складний для нашої країни час охорона культурної спадщини набуває особливого значення та ваги для збереження історичної пам’яті.
Сподіваємось, що своєчасні роботи Департаменту охорони культурної спадщини, які проведені на фаховому рівні та були спрямовані на убезпечення від пошкоджень та руйнації знакових об’єктів-пам’ятників Св. Володимиру, Т. Шевченку, М. Грушевському, Г. Сковороді, П. Сагайдачному, Магдебурзького права, Самсону та засновникам Києва Кию, Щеку, Хориву та сестрі Либідь дали можливість забезпечити їх цілісність та надію на майбутнє збереження.
І надалі Департамент охорони культурної спадщини буде прикладати всіх зусиль, щодо збереження історичного середовища столиці України – міста Києва.